PRAVIDELNÝ REŽIM ÚDRŽBY DŘEVĚNÉ PODLAHY EXTORI

POVRCHOVÁ ÚPRAVA: OSMO

V každém prostoru je režim údržby povrchové úpravy dřevěných podlah odlišný a svým způsobem unikátní. Vždy je zapotřebí vzít v úvahu plánovaný provoz, předpokládané zdroje nečistot a vlhkosti, roční období, zejména pak zimní měsíce, kdy se na obuvi nachází zvýšené množství soli, vody a boty mívají díky hrubší podrážce vyšší abrazivní vlastnosti.

  • U průměrně zatěžovaných podlah stačí jednou za měsíc podlahu vytřít vodou. Jednou týdně podlahu vysát.
  • Před vytíráním doporučujeme podlahu zbavit prachu a dalších nečistot vysavačem, aby nedocházelo k ,,zamývání“ špíny.
  • Při silnějším zašpinění je možné užít vodou ředitelný prostředek osmo Wish-Fix, vysoce účinný, ve vodě rozpustný speciální koncentrát k přidání do vody na stírání k pravidelnému čištění a údržbě zvláště také větších, silně pochozích podlah.

UPOZORNĚNÍ:  Produkt Wisch-Fix nesmí na podlaze zaschnout v koncentrované podobě, je zapotřebí setřít ho ještě za mokra, jinak může dojít k rozšíření již stávajících nečistot. Důkladně umyjte podlahu čistou vodou od zbytků produktu.

RYCHLÝ PŘEHLED ŘEŠENÍ KOMPLIKACÍ

Suchý, opotřebený povrch (např. poškrábání od židle)

  • Mechanické poškození podlahy je možné částečně opravit/zamaskovat pomocí osmo Vosková údržba a čisticí prostředek – sprej.
  • Sprej napodobí strukturu dřeva a oživí povrch. Úplná oprava není možná.
  • Přípravek můžete použít, pokud je povrch na omak suchý, opotřebený provozem.
  • Aplikace se doporučuje pouze lokální, nikoliv plošná.

Návod na použití naleznete v přiložené kartě produktu.

UPOZORNĚNÍ: Produkt nesmí na podlaze zaschnout v plném aplikačním množství, je zapotřebí setřít ho ještě za mokra, jinak může dojít ke vzniku skvrny. Cílem však je, aby tenká vrstva produktu na podlaze zaschla, nemyjte proto ošetřovanou plochu po aplikaci vodou, důležité je pouze důkladné vytření dosucha.

Pokud se na Vaší podlaze objeví skvrna závažnějšího charakteru, nebo si nebudete vědět rady, doporučujeme nás kontaktovat a nepokoušet se opravit skvrnu jinými prostředky svépomocí.